Filtry:
Cena
od: 314 PLN do: 1177 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta


TypZastosowana membrana
Typ ociepliny
Płećfiltry zaawansowane
filtruj
Przeglądasz produkty

GORE-TEX

w kategorii:

Odzież: Rękawiczki

 

Pomimo, że rękawiczki trekkingowe nosimy na dłoniach, to w góry bez nich ani rusz. Obecnie dzielimy je na wiele specjalistycznych grup. Bardzo ważne są rękawiczki typu liner, wykonane z materiałów typu stretch, używamy ich podczas umiarkowanych temperatur, lub zakładamy pod rękawiczki ocieplane i łapawice. Kolejną grupą są rękawice softshellowe, które idealnie nadają się na przejściowe warunki, lekki deszcz i wiatr. Na poważną wyprawę szczególnie zimą i w góry wysokie powinniśmy zabrać ze sobą rękawice ocieplane wyposażone w membranę. To rękawice membranowe zapewnią nam suchość i komfort termiczny w trudnych warunkach pogodowych. W górach najwyższych jedynym rozwiązaniem nadal są łapawice wyprawowe. Palce pozostają w jednej komorze, bardzo dobrze ocieplonej puchem lub Primaloftem gdzie są zabezpieczone przed niską temperaturą i wiatrem. W praktycznie większości modeli rękawiczek turystycznych zastosowano jakąś formę membrany. W rękawicach softshellowych jest to najczęściej Gore Windstopper, w rękawicach zimowych ceniony na rynku Gore-Tex. Jednym z segmentów działu rękawiczek jest grupa tzw. rękawiczek ferratowych. To wytrzymałe mechanicznie rękawiczki, które umożliwiają bezpieczne przemieszczanie się po via ferratach i ułatwiają obsługę sprzętu wspinaczkowego, chroniąc dłonie przed kontuzjami. W sklepie weld.pl znajdują się rękawice trekingowe takich marek jak Millet, Milo, Black Diamond, RAB, Dynafit, Kanfor, Trekmates i Mammut.

 

więcej

Rękawice trekkingowe Black Diamond

Black Diamond to jeden z nielicznych producentów na rynku, który posiada kompletną ofertę rękawic trekkingowych od łapawic wyprawowych po cienkie rękawiczki typu liner. Łapawice wyprawowe Black Diamond są uznawane za jedne z najlepszych. Łapawice wyprawowe Black Diamond Absolute Mitt to jedne z najacieplszych łapawic dostępnych na rynku. Absolute są zdolne zapewnić bezpieczeństwo i komfort nawet w najtrudniejszych warunkach gór wysokich. Mniej ocieplonym modelem jest Black Diamond Mercury Mitt, który nie posiada wyjmowanej rękawicy wewnętrznej. Black Diamond posiada całą plejae bardzo ciepłych rękawic ocieplonych puchem syntetycznym Primaloft. Niewątpliwie trzy najcieplejsze rękawice trekkingowe to Black Diamond Guide Glove, Black Diamond Soloist Glove i Black Diamond Mission MX. Bardzo ciepłe rękawice narciarskie, które mogą służyć również jako rękawice turystyczne, to wyposażony we wzmocnienia ze skóry Black Diamond Legend Glove. Osobną kategorią w ofercie Black Diamond są rękawice wspinaczkowe. To specjalistyczny produkt muszący spełniać rygorystyczne normy wytrzymałościowe i termiczne. Topowe rękawice wspinaczkowe Black Diamond to Torque, ARC i Punisher. Black Diamond to również cała plejada rękawic narciarskich. Bardzo popularne rękawice narciarskie to Black Diamod Spark Powder, które doskonale sprawdzą się też jako rękawice turystyczne. Lżejsze rękawice narciarskie Tour i Dirt zostały wyposażone w sporą ilość wytrzymałej skóry oraz delikatne ocieplenie. Black Diamond jest najpoważniejszy producent rękawic ferratowych. Rękawice do asekuracji Black Diamond Crag, Black Diamond Crag Half Finger i skórzane rękawice ferratowe Black Diamond Stone to liderzy na ryku w swojej kategorii wagowej. Black Diamond zaproponował też całe mnóstwo rękawic turystycznych z ociepliną i rękawic sofshell idealnych do lekkiej turystyki. Black Diamond Stance Glove i Black Diamond Heavyweight Softshell wyposażono w ocieplinę Primaloft i mocną warstwę zewnętrzną. Bardzo ciekawym, lekkim, nieocieplonym przedstawicielem grupy rekawice softshell jest Black Diamond Mont Blanc Glove. Lekkie i dopasowane linery umożliwiające obsługę telefonów komórkowych to Black Diamond Midweight i Lightweight Screentap.

Rękawice turystyczne Millet

Millet to producent mający w swoim portfolio bardzo ciekawe rękawice trekkingowe ale też rękawice i łapawice wyprawowe. Najcieplejsze łapawice wyprawowe Millet MXP Trilogy Down Mitten wyposażone w wewnętrzne rękawice pozwolą zachować wszystkie palce podczas ataku szczytowego na ośmiotysięczniku czy Denali. Rękawice trekkingowe Millet Ice Fall GTX Glove to z kolei od wielu już lat produkowane rękawice wyposażone w ocieplinę i membranę Gore-tex. Bardzo chwytne i ciepłe są też rękawice wyprawowe Millet 3in1 GTX Trilogy Glove. Dla zimowych podróżników od wielu już lat Millet oferuje bardzo ciepłe rękawice wełniane Millet Wool Glove. Nowością, która szybko zyskała uznanie są rękawice softshell wyposażone w Gore Infinium Millet Storm Infinium Glove.

Rękawice skitourowe Dynafit

Dynafit jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów odzieży i sprzętu skitourowego. Dynafit oferuje sporo modeli rękawic skitourowych o różnym stopniu ocieplenia. Najcieplejsze rękawice narciarskie Dynafit to model Infinium Tour Glove wyposażone we wzmocnienia ze skóry i membranę Gore Infinium. Średnio ocieplone rękawice skitourowe, które można przerobić na łapawice to Dynafit Mercury Dynastretch Glove. Rękawice typu softshell umożliwiające korzystanie z telefonów komórkowych, to dostępne w kilku kolorach rękawice skitourowe Dynafit Radical 2 Softshell Glove.

Rękawice turystyczne Milo

Polski producent odzieży trekkingowej oferuje kilka modeli budżetowych rękawic trekkingowych. Mocno ocieplone Primaloftem rękawice Milo Koji mają swojego odpowiednika w formie łapawicy trekkingowej Milo Bayu. Obydwie rękawice trekkingowe Milo wyposażono w membranę Aquatex. Lekkie rękawice turystyczne Milo Yeru i Milo Motte ochronią dłonie przed chłodem w umiarkowanie zimne dni. Rękawice trekkingowe Milo Batura zostały wyposażone w dodatkowe wzmocnienia polepszające chwyt kijków trekkingowych lub sprzętu wspinaczkowego. 

 

Zobacz równeż: kurtki turystyczne   kurtki softshell   spodnie trekkingowe   koszulki turystyczne

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: