Filtry:
Cena
od: 1124 PLN do: 1237 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producentafiltry zaawansowane
filtruj

Plecaki: Duże plecaki wyprawowe

uwzględniając producenta: LOWE ALPINE

 

Plecak to podstawowy element sprzętu turystycznego każdego turysty, wspinacza sportowego czy alpinisty. Obecnie na rynku znajduje się wiele firm oferujących szerokie spectrum plecaków o różnym zastosowaniu. Każdą nawet najlepiej zaplanowaną wyprawę mogą zniszczyć dwa elementy: źle dobrane buty oraz plecak. Podczas wielodniowej wyprawy duży plecak wyprawowy stanowi dla nas najważniejszy element wyposażenia, w którym niesiemy cały nasz sprzęt turystyczny, sprzęt wspinaczkowy oraz odzież na kilka dni. Duży plecak wyprawowy powinien być więc nie tylko dobrze dobrany pod kątem wygody noszenia, ale także pod kątem komfortu użytkowania. Duże plecaki wyprawowe można podzielić na dwie kategorie: plecaki wspinaczkowe i plecaki trekkingowe. W wypadku plecaków wspinaczkowych kluczowa jest niska waga plecaka i duża pojemność. Jednym z najlepszych tego typu modeli na rynku jest plecak Millet Prolighter 60+20. Duży trekkingowy plecak wyprawowy powinien mieć wiele udogodnień ułatwiających nie tylko podróż z plecakiem, ale także korzystanie z niego podczas biwaków. Sklep turystyczny weld.pl na swojej stronie internetowej oraz w górskim sklepie stacjonarnym posiada różnorodne modele dużych plecaków w góry.

 

więcej

Duży trekkingowy plecak wyprawowy

W ofercie sklepu górskiego weld.pl znajduje się szeroki wybór niezwodnych trekkingowych plecaków wyprawowych o pojemności większej niż 60l najlepszych producentów takich jak Lowe Alpine i Deuter i Lowe Alpine. Plecaki tej kategorii dedykowane są dla turystów, dla których waga plecaka nie jest aż tak istotna, a liczy się przede wszystkim wygoda podczas noszenia i duża liczba dodatków ułatwiających organizację wyposażenia podczas trekkingu. W tej kategorii plecaków jedne z najlepszych opinii wśród użytkowników posiadają plecaki Deuter Aircontact oraz Lowe Alpine. Plecaki te charakteryzują się masywnymi i niezwykle wygodnymi systemami nośnymi oraz pasami biodrowymi. Duże plecaki wyprawowe posiadają także liczne troki umożliwiające zamocowanie namiotu, kijów i raków na zewnątrz plecaka oraz kieszonki na mniejszy ekwipunek. Plecaki trekkingowe są ponadto wyposażone w możliwość założenia bukłaka, czyli pojemnika na wodę. U nas znajdziesz swój wymarzony niezawodny plecak w góry oraz na każdy inny wakacyjny wyjazd!

Duży plecak trekkingowy Lowe Alpine

Lowe Alpine jest jednym z najbardziej zasłużonych producentów plecaków na rynku. Firma od kilkunastu lat specjalizuje się w produkcji plecaków turystycznych jak i plecaków wspinaczkowych. Duże plecaki trekkingowe Lowe Alpine można podzielić na trzy modele, które dostępne są w jednej bądź większej ilości litraży. Największym plecakiem w kolekcji jest model Lowe Alpine Cerro Torre. Ponieważ, w kolekcji innych marek ciężko znaleźć plecak o litrażu większym niż 100l, Lowe Alpine Cerro Torre jest jednym z największych plecaków trekkingowych na rynku. Podobnym pod względem designu i rozwiązań technicznych jest mniejszy z trzech modeli czyli Lowe Alpine Manaslu. Najbardziej popularnym plecakiem tej kategorii w kolekcji marki jest Lowe Alpine Diran. Plecak Lowe Alpine Diran charakteryzuje się stosunkowo lekką konstrukcją oraz dużą liczbą udogodnień ułatwiających organizację podczas wyjazdu. Jednym z najlepszych rozwiązań w tym modelu jest frontowy dostęp do wnętrza plecaka.

Plecak trekkingowy Deuter Aircontact

Kilkanaście lat temu plecaki serii Deuter Aircontact zrewolucjonizowały tą kategorię plecaków górskich. Nowoczesny system nośny zastosowany w plecakach Deuter Aircontact zastąpił bardzo ciężkie rozwiązania stosowane przez lata w plecakach wyprawowych. Na przestrzeni ostatnich lat plecaki Deuter Aircontact przeszły wiele zmian, zarówno pod kątem designu, konstrukcji zewnętrznej jak i konstrukcji systemu nośnego. Przez lata nie zmieniło się natomiast nic pod względem komfortu użytkowania i wygody systemu nośnego. Od lat plecaki Deuter Aircontact są na topie wśród dużych plecaków trekkingowych, a dla większości marek stanowią wzór do naśladowania. Jako jeden z niewielu producentów plecaków, Deuter w linii dużych plecaków wyprawowych Aircontact stosuje kształt systemu nośnego dedykowany dla kobiet. Najnowsza kolekcja plecaków Aircontact Light, Aircontact Core oraz Aircontact X potwierdza dobrą formę producenta.

Duży wspinaczkowy plecak wyprawowy

Dla osób poszukujących ekwipunku na wyjazd  w najwyższe góry świata polecamy ultralekkie plecaki ekspedycyjne firmy Millet i Ferrino. Plecaki te charakteryzują się minimalistycznym kształtem i bardzo niską wagą. W wypadku takich plecaków waga jest zminimalizowana na dodatkowych kieszeniach, zasuwkach, elementach do troczenia oraz systemie nośnym. Mimo to profesjonalne plecaki ekspedycyjne zapewniają komfort użytkowania w górach wysokich. Plecak wyprawowy Millet Prolighter 60+20 uznawany jest za najlepszy plecak tego typu na rynku. Niska waga, połączona z bardzo wygodnym systemem nośnym, stosowany również w mniejszych modelach linii Millet Prolighter, i wytrzymałym materiałem zewnętrznym czyni z tego modelu plecak idealny na wyprawę wysokogórską w Himalaje, Andy bądź najwyższe szczyty Pamiru. Bardzo ciekawą alternatywa dla plecaka marki Millet jest bardzo lekki plecak wspinaczkowy wykonany z Dyneemy – Ferrino Instinct 65+15. Dyneema przy swojej niewielkiej wadze cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz bardzo wysoką odpornością na wodę i śnieg.

 

Zobacz również: pokrowce na plecaki   śpiwory puchowe   kije turystyczne   okulary turystyczne

 

social media