Regulamin obowiązujący do 24.12.2014 r.1. Sklep weld.pl jest prowadzony przez firmę: Weld Arkadiusz Smolnik,
ul. Jana III Sobieskiego 4a, 41-300 Dąbrowa Górnicza, NIP: 629-104-82-26, REGON:276270613,
nr. wpisu do ewidencji działalności gospodarczej: 21992/98,
KONTO BANKOWE: ING 73 1050 1272 1000 0022 1251 2624,
dalej nazwaną "Sprzedającym".

2. Wszystkie ceny podawane przez Sprzedającego wyrażone są w polskiej walucie i są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Ceny towarów nie zawierają kosztu dostawy.

3. Kupującym może być pełnoletnia osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej. Dalej nazwana "Klientem"

4. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę.

5. Zawarcie umowy następuje z chwilą złożenia zamówienia przez Klienta. Realizacja zamówień płatnych za pobraniem nastepuje niezwłocznie a zamówień płatnych przelewem po zaksięgowaniu wpłaty Klienta na koncie Sprzedającego. Wszystkie złożone w sklepie zamówienia potwierdzamy za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznie.

6. Zakupiony towar wraz z wybranym przez Klienta dokumentem sprzedaży (paragon/faktura) jest wysyłany wybranym przez Klienta przewożnikiem na podany przez Klienta w formularzu zamówienia adres. Zamówiony towar dostarczany jest za pomocą firmy kurierskiej GLS (www.gls-poland.com) lub Poczty Polskiej. Klient ma możliwość wyboru sposobu dostarczenia przesyłki. Za przesyłkę można zapłacić odbierając ją od kuriera, na poczcie lub wykonać przedpłatę przed wysyłką zamówionego towaru.

Koszt dostawy:
Przy zamówieniach powyżej 400 zł przesyłka dostarczana jest bezpłatnie (GLS lub Poczta Polska) bez względu na sposób zapłaty.
Przy zamówieniach powyżej 200 zł i dokonanej przedpłacie przesyłka dostarczana jest bezpłatnie.
Przy pobraniu opłata wynosi:
- 10 zł (Poczta Polska lub GLS)
Przy zamówieniach do 200 zł opłaty wynoszą odpowiednio:
- 10 zł przy dokonanej przedpłacie (Poczta Polska lub GLS),
- 15 zł pobranie (Poczta Polska),
- 18 zł pobranie firma kurierska GLS.
W przypadku przesyłek zagranicznych każdorazowo, w porozumieniu z klientem naliczamy kwotę za przesyłkę w odniesieniu do stawek obowiązujących dla poszczególnych państw.

7. W okresie dziesięciu dni od odebrania zamówionego towaru, Klient ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, według ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Zgodnie z ustawą zwrotowi nie podlegają produkty audialne i wizualne oraz zapisane na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania. Sprzedający w ciagu pięciu dni dokona zwrotu pieniędzy na konto Klienta podane w oświadczeniu zwrotu.
Wzór oświadczenia Klient może pobrać z podstrony Pewność wymiany i zwrotu

8. Sprzedający ponosi odpowiedzialność przez dwa lata od daty zakupu w przypadku niezgodności towaru z umową zgodnie z art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 roku i pozostałymi stosownymi przepisami prawa.

9. W przypadku niezgodności towaru z umową, pismo określające niezgodność oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji zobowiązania należy przesłać na adres Sprzedającego.

10. Sprzedający zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z 29.08.1997r (Dz.U.Nr 133 poz.883 oraz Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.Nr 144, poz.1204. Klient podając przy składaniu zamówienia swoje dane osobowe Sprzdającemu wyraża zgodę na ich przetwarzanie przez Sprzedającego w celu realizacji złożonego zamówienia. Klient ma w każdej chwili możliwość wglądu, poprawiania, aktualizacji oraz usuwania swoich danych osobowych.

11. Informacje przedstawione przez Sprzedającego na stronie internetowej weld.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, są jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.).

12. Żadne z postanowień nimiejszego regulaminu nie ma na celu naruszenia praw Klienta. Nie może być również w ten sposób interpretowane, gdyż w przypadku niezgodności jakiejkolwiek części regulaminu z obowiązującym prawem Sprzedający deklaruje bezwzględne podporządkowanie się i stosowanie tego prawa w miejsce zakwestionowanego przepisu regulaminu.

13. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednie obowiązujące przepisy prawne. Kwestie sporne rozpatruje sąd właściwy miejscowo i rzeczowo.

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: