Asortyment producenta:

Millet to najpoważniejszy, francuski producent odzieży trekkingowej, wspinaczkowej i wyprawowej. Millet został założony w 1921r. przez braci Marc i Hermance Millet. Firma rozpoczęła od produkcji toreb na żywność do swojego sklepu spożywczego. Wraz z upływem kolejnych lat firma zaczęła się specjalizować w produkcji plecaków. Marka w latach pięćdziesiątych rozpoczęła współpracę z czołowymi alpinistami. Millet zaopatrzył w sprzęt narodową wyprawę Herzoga i Lachenala, która w 1950r. zdobyła Annapurnę. W następnych latach Millet zasłynął wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, które przyjęły się w świecie outdooru. To właśnie Millet stworzył pierwsze, wielowarstwowe buty ekspedycyjne oraz całkowicie syntetyczne plecaki. Historia marki to wiele spektakularnych sukcesów alpinistów, połączonych z wyjątkowymi produktami. Millet to ponad 100lat historii ludzi, którzy tworzyli wyjątkowe produkty dla wyjątkowych ludzi. Produkty, które pozwalają realizować cele i marzenia. Więcej o marce Millet przeczytasz w naszych artykule 100lat marki Millet.


Kurtki membranowe milletKurtki puchowe primaloft milletKurtki softshelowe milletKurtki polarowe milletSpodnie trekkingowe milletSpodnie wodoszczelne milletSpodenki, shorty milletpolary milletKoszulki milletRękawice milletCzapki, kominiarki, opaski milletButy trekkingoweButy wysokogórskie milletbuty podejściowe milletPlecaki skitourowe milletPlecaki wspinaczkowe milletDuże plecaki wyprawowe milletPlecaki trekkingowe milletŚpiwory puchowe milletŚpiwory syntetyczne millet

 

Buty wysokogórskie Millet Everest

Millet, we współpracy z czołowymi himalaistami, jako pierwszy stworzył syntetyczne, wielowarstwowe buty wysokogórskie. Pojawienie się na rynku modelu Millet Everest zmieniło podejście do kwestii obuwia w najwyższe góry świata i pozwoliło odstawić na bok ciężkie i niewygodne skorupy. Obecnie w ofercie Millet posiada dwa modele butów wysokogórskich. Buty ekspedycyjne Millet Everest, które uchodzą za najwygodniejsze i najcieplejsze buty w swojej kategorii, dedykowane są na wyprawy na najwyższe góry świata. Natomiast Millet Shiva dedykowany jest na szczyty pięcio i sześcio-tysięczne.

Buty trekkingowe Millet G Trek

Millet G-Trek to grupa butów trekkingowych zaprojektowana z myślą o maksymalizacji uniwersalności. Najpopularniejszym modelem w tej grupie są buty Millet G-Trek 3. Modele butów w góry marki Millet, wyposażone są w membranę Gore-Tex oraz podeszwę Vibram. Z połączenia najlepszych materiałów i kreatywności projektantów powstały buty łączące w sobie nowoczesny design i komfort użytkowania. Model Millet G-Trek 3 z powodzeniem może być wykorzystywany w okresie przejściowym jak i latem. Buty trekkingowe Millet G-Trek można także użyć podczas wycieczki łatwym i mało wymagającym górskim szlakiem w cieplejszy zimowy dzień. Wśród modeli wysokich butów w góry Millet, nie mogło zabraknąć modeli dedykowanych dla kobiet. Damskie buty trekkingowe Millet G-Trek 3 Women zostały stworzone z myślą o kobietach wymagających butów w góry łączących nowoczesny design z komfortem użytkowania.

Buty podejściowe Millet

Generalnie grupa produktowa powszechnie nazywana butami podejściowymi jest bardzo mocno rozbudowana. Wśród dostępnych modeli w tej kategorii znajdziemy zarówno lekkie i świetnie oddychające buty Millet Hike Up jak i sztywne i twarde buty Millet Trident. Millet Hike Up stanowi połączenie niskiego buta hikingowego z butem do biegania. W efekcie takiego mixu stworzono bardzo lekkie i wygodne buty, wyposażone w świetnie trzymającą podeszwę Vibram. Millet Trident Guide to z kolei buty dedykowane dla użytkowników oczekujących sztywności i twardości w trudnym terenie górskim. Najpopularniejszym modelem butów w ofercie Millet jest klasyczny but podejściowy Millet Friction. Model ten świetnie sprawdzi się zarówno do poruszania się w górach jak i mieście. Oblany czubek oraz sztywna podeszwa Vibram Mulaz predysponują buty Millet Friction na via ferraty.

Śpiwory puchowe Millet

W ofercie marki Millet nie mogło zabraknąć śpiworów puchowych. Najpopularniejszymi śpiworami puchowymi w ofercie marki są lekkie turystyczne śpiwory puchowe Millet Light Down. Do tej grupy należą trzy modele wypełnione impregnowanym kaczym puchem o sprężystości 700cui. Najcieplejszym i zarazem najpopularniejszym modelem tej grupy jest cztero-sezonowy śpiwór puchowy Millet Light Down -5°. Model ten zapewnia komfort termiczny do -6°C. Sporą popularnością cieszysz się także lżejszy, zapewniający komfort termiczny do 0°C model Millet Light Down 0°. Grupę produktów uzupełnia lekki, letni śpiwór puchowy Millet Light Down 5°. Najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem w kolekcji, zarazem posiadającym najlepsze parametry termiczne, jest wyprawowy śpiwór puchowy Millet Trilogy Ultimate. Model posiada wypełnienie impregnowanym puchem gęsim o sprężystości 850cui. 1300g takiego wypełnienia zapewnia certyfikowany komfort termiczny do -25°C. Millet Trilogy Ultimate dedykowany jest zatem dla osób wybierających się na wyprawy w najwyższe góry świata.

Turystyczny śpiwór syntetyczny Millet

Millet w swojej ofercie posiada kilka modeli śpiworów syntetycznych. Śpiwory syntetyczne podzielone zostały na dwie grupy produktowe. Modele należące do grupy Millet Syntek przeznaczone są dla wymagających użytkowników poszukujących komfortu w każdych warunkach. Na wysoki poziom komfortu wpływa wnętrze śpiworów Millet Syntek, które zostało wykonane z bardzo przyjemnego materiału, który w odróżnieniu od wielu podobnych materiałów, nie daje poczucia sztuczności i zimna podczas dotyku. Śpiwory syntetyczne Millet Syntek zapewniają komfort termiczny w okolicy 0°C. Druga z grup produktowych - Millet Baikal charakteryzuje się bardzo dobrym współczynnikiem ceny do wielkości i parametrów śpiworów. Linia Millet Baikal to trzy uniwersalne modele, których komfort termiczny został określony między 10°C a -4°C. Wśród nich każdy znajdzie idealny model dla siebie. Millet Baikal 1500 to typowy cztero-sezonowy śpiwór syntetyczny, Millet Baikal 1100 to klasyczny trzy-sezonowy śpiwór turystyczny, natomiast najmniejszy z nich Millet Baikal 750, to typowo letni śpiwór. Każdy z modeli Millet Baikal produkowany jest w wersji Long, skierowanej do wysokich użytkowników. Ponadto model Millet Baikal 750, produkowany jest także w wersji dla kobiet.

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: