Asortyment producenta:

Millet - najpoważniejszy, francuski producent plecaków, odzieży, lin i butów górskich. Millet został założony w 1921r. przez Marca Milleta. W 1934r. rozpoczął produkcję pierwszych plecaków ze stelażem. Założyciele firmy czynnie uczestniczyli we francuskim ruchu oporu i dostarczali plecaki dla żołnierzy podziemia. Po wojnie Millet zasłynął wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, które przyjęły się w świecie outdooru. To właśnie Millet stworzył pierwsze, wielowarstwowe buty ekspedycyjne oraz całkowicie syntetyczne plecaki.

W latach pięćdziesiątych rozpoczął współpracę z czołowymi alpinistami. Wyekwipował narodową wyprawę Herzoga i Lachenala, która w 1950r. zdobyła Annapurnę. Wspomagał również Messnera w jego wejściach na Everest.

Obecnie Millet nadal dynamicznie się rozwija oferując świetnie wykonany i koncepcyjnie doskonale przemyślany sprzęt wspinaczkowy, buty oraz odzież outdorową.


 

Millet to największy, francuski producent odzieży trekkingowej, wspinaczkowej i wyprawowej. Millet specjalizuje się również w wysokiej klasy plecakach trekkingowych oraz butach hikingowych, trekkingowych i ekspedycyjnych. Firma oferuje produkty na bazie najlepszych dostępnych na świecie materiałów: Gore - Tex, Windstopper Dry Edge, Element Shield, Thermolite i Primaloft. Najwyższa jakość zastosowanych materiałów, precyzja wykonania oraz wieloletnie doświadczenie sprawia, że sprzęt Millet należy do najlepszych na świecie. Wszyscy entuzjaści sprzętu turystycznego muszą znać kurtkę Belay Tool, K Pro, buty Everest i Friction.zamówienia i zakupy
jak dokonać zakupu CDN - cena do negocjacji koszty przesyłki zakupy na raty / eRaty