Asortyment producenta Scarpa: Scarpa

Buty SCARPA

Societa Calzaturiera Asolana Riunita Pedemontana Anonima - w skrócie Scarpa, co po włosku znaczy buty... Jedna z najstarszych firm we Włoszech produkująca buty wspinaczkowe, trekkingowe i skitourowe, z siedzibą w Asolo. Firmę założył w 1938r. lord Edward Cecil Iveogh.
 
W 1956r. Scarpa została przejęła przez rodzinę miejscowych szewców Parisotto i w ich rękach znajduje się do dziś, produkując doskonałe obuwie. Specjalnością Scarpy są buty techniczne i wyprawowe, które w środowisku wspinaczkowym, obok La Sportivy uważane są za najlepsze na świecie.
 
Tutaj przykładem może być cała "rodzina" Phantom z modelem 8000 na czele. Scarpa produkuje również doskonałe, klasyczne skórzane buty trekkingowe takie jak Kinesis GTX, Mythos czy SL Active. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się produkowany od wielu lat kultowy i przez wielu niezniszczalny but górski Scarpa Lite Trek GTX. W butach Scarpy Koronę Himalajów zdobyli Jerzy Kukuczka i Krzysztof Wielicki.
 
Buty wyprawowe ScarpaButy ScarpaButy trekkingowe ScarpaButy podejściowe ScarpaButy wspinaczkowe ScarpaButy skitourowe Scarpa
 

 

Scarpa to wyśmienite buty ekspedycyjne i wyprawowe w postaci linii Phantom. Dla zawodników wybierających się w najwyższe góry świata polecany jest Phantom 8000. Dla szukających idealnego rozwiązania na niższe góry w postaci buta z botkiem polecany jest Scarpa Phantom 6000, natomiast Phantom Tech reprezentuje linię butów technicznych jednoczęściowych. Scarpa posiada także szeroki wybór wśród butów przeznaczonych w tereny Alpejskie i Tatrzańskie. Na pierwsze miejsce wysuwa się, niemalże legendarny Scarpa Mont Blanc, warto także zwrócić uwagę na buta pod półautomat, którego reprezentacje w ofercie Scarpy znajdziemy w postaci buta Rebel GTX i Rebel Light. Scarpa to także klasyczne skórzane buty trekkingowe takie jak SL Active, bądź Kinesis oraz lżejsze buty w góry takie jak Scarpa ZG Lite, ZG Trek,  Terra bądź Mistral. Od kilku lata Scarpa to także pretendent do miana lidera wśród produkcji butów wspinaczkowych. Obserwując zawody Pucharu Świata lub wspinaczy w skałach zauważyć można stały wzrost popularności modeli butów wspinaczkowych Scarpa Instinct VS lub Scarpa Vapor V. Scarpa jest też producentem doskonałych butów skitourowych. Tutaj prym wiedzie uniwersalny i bardzo popularny model Scarpa Maestrale oraz Scarpa F1, spełniający oczekiwania zaawansowanych jak i początkujących narciarzy. Nie możemy także zapominać o butach niskich, w których królują modele Zen Pro oraz reprezentant linii lifestyle Scarpa Mojito oraz Scarpa Highball.social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: