Asortyment producenta Scarpa: Scarpa

Buty SCARPA

Societa Calzaturiera Asolana Riunita Pedemontana Anonima - w skrócie Scarpa, co po włosku znaczy buty... Jedna z najstarszych firm we Włoszech produkująca buty wspinaczkowe, trekkingowe i skitourowe, z siedzibą w Asolo. Firmę założył w 1938r. lord Edward Cecil Iveogh.
 
W 1956r. Scarpa została przejęła przez rodzinę miejscowych szewców Parisotto i w ich rękach znajduje się do dziś, produkując doskonałe obuwie. Specjalnością Scarpy są buty techniczne i wyprawowe, które w środowisku wspinaczkowym, obok La Sportivy uważane są za najlepsze na świecie.
 
Tutaj przykładem może być cała "rodzina" Phantom z modelem 8000 na czele. Scarpa produkuje również doskonałe, klasyczne skórzane buty trekkingowe takie jak Kinesis GTX, Mythos czy SL Active. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się produkowany od wielu lat kultowy i przez wielu niezniszczalny but górski Scarpa Lite Trek GTX. W butach Scarpy Koronę Himalajów zdobyli Jerzy Kukuczka i Krzysztof Wielicki.
 
Buty wyprawowe ScarpaButy ScarpaButy trekkingowe ScarpaButy podejściowe ScarpaButy wspinaczkowe ScarpaButy skitourowe Scarpa
 

 

Scarpa to wyśmienite buty ekspedycyjne i wyprawowe w postaci linii Phantom. Dla zawodników wybierających się w najwyższe góry świata polecany jest Phantom 8000. Dla szukających idealnego rozwiązania na niższe góry w postaci buta z botkiem polecany jest Phantom 6000, natomiast Phantom Tech reprezentuje linię butów technicznych jednoczęściowych. Scarpa posiada także szeroki wybór wśród butów przeznaczonych w tereny Alpejskie i Tatrzańskie. Na pierwsze miejsce wysuwa się, niemalże legendarny Mont Blanc, warto także zwrócić uwagę na buta pod półautomat, którego reprezentacje w ofercie Scarpy znajdziemy w postaci buta Rebel GTX i Rebel Light. Scarpa to także klasyczne skórzane buty trekkingowe takie jak SL Active, bądź Kinesis oraz lżejsze buty w góry takie jak Revolution GTX, Terra bądź Mistral. Od kilku lata Scarpa to także pretendent do miana lidera wśród produkcji butów wspinaczkowych. Obserwując zawody Pucharu Świata lub wspinaczy w skałach zauważyć można stały wzrost popularności modeli Instinct VS lub Vapor V. Scarpa jest też producentem doskonałych butów skitourowych. Tutaj prym wiedzie uniwersalny i bardzo popularny model Scarpa Maestrale, spełniający oczekiwania zaawansowanych jak i początkujących narciarzy. Nie możemy także zapominać o butach niskich, w których królują modele Zen Pro oraz reprezentant linii lifestyle Mojito.social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: