sklep narty

Dla tych, dla których zima jest ulubioną porą roku sklep górski weld.pl przygotował szeroką ofertę sprzętu do skitouringu oraz narciarstwa backcountry. W naszym sklepie znajdziecie wszystko czego potrzebujecie, począwszy od nart skitourowych i butów skitourowych, poprzez wiązania i foki. Kończąc na akcesoriach takich jak smary czy pokrowce na narty. Zima nadeszła, zatem czas na deski!

 

Narty skitour/freerideButy skitour/freerideWiązania skitour/freerideNarty backcountryButy/wiązania backcountryZestawy backcountryRatownictwo lawinoweFoki, harszle, skistoperyKaski, kije, gogleNarciarstwo biegoweSmaryPokrowce
Plecaki Skitourowe

Serwis skitourowy

Ponieważ w naszym sklepie stacjonarnym w Dąbrowie Górniczej posiadamy własny serwis skitourowy, wszystkim klientom jesteśmy w stanie zapewnić pełną obsługę: dobór odpowiedniego sprzętu skitourowego i backcountry, montaż i regulację wiązań skitourowych, dobór wkładek i wygrzewanie termoformowalnych botków oraz pełny serwis nart skitourowych.

Narty i buty skitourowe

Długoletnie doświadczenie praktyczne pozwala nam z pośród posiadanego asortymentu w skład, którego wchodzą narty skitourowe Atomic, Dynafit, K2, Volkl oraz Majesty, stworzyć odpowiedni zestaw dla każdego narciarza. Z szerokiej oferty dobieramy narty skitourowe biorąc pod uwagę poziom zaawansowania oraz potrzeby indywidualne. Naszym zdaniem najważniejszym elementem w całym zestawie są buty. Odpowiedni dobór butów skitourowy jest niezwykle istotny dla pozytywnych odczuć podczas jazdy. Rynek sprzętu skitourowego oferuje wiele różnych modeli, dedykowanych do różnej aktywności. Lekkie buty skitourowe takie jak Atomic Backland, Scarpa F1 czy też Dynafit TLT8 dedykowan są osobą które chcą poczuć lekkość na podejściu. Dla osób szukających mocniejszych doznać w zjeździe polecane są sztywniejsze buty skitourowe takie jak Scarpa Maestrale, LaSportiva Spectre lub Atomic Hawx. Przy wyborze wybierając buty z termo formowalną skorupą botkiem Atomic Backland lub Atomic Hawx dajemy państwu możliwość wygrzania butów na miejscu za pomocą dedykowanego urządzenia. W naszym serwisie skitourowym wykonujemy także usługę termoformowania botków butów skitourowych innych marek. 

Sprzęt backcountry

Dla tych, którzy pragną używać sprzętu do poruszania się po niższych górach: Beskidach lub Jurze Krakowsko-Częstochowskiej gorąco polecamy sprzęt backcountry. Sprzęt backcountry jest lżejszy od sprzętu skitourowego,  a dzięki zastosowaniu łuski na ślizgu oraz wolnej pięty w bucie, narty świetnie nadają się do poruszania się w terenie pagórkowatym. Sprzęt backcountry Alpina pozwala także poruszać się po niższych partiach Tatr. Narty i buty backcountry Alpina od kilku lat zyskują popularność, wśród osób pragnących poczuć wolność na nartach.

Ratownictwo lawinowe i akcesoria

Ofertę sklepu weld.pl uzupełniają elementy służące do ratownictwa lawinowego. Lawinowe ABC jest podstawowym elementem wyposażenia skitourowego oraz zimowego turysty. W skład lawinowego ABC wchodzi detektor lawinowy, sonda lawinowa oraz łopata lawinowa. W ofercie sklepu weld znajduje się sprzęt renomowanych producentów spełniających wszelkie wymagania bezpieczeństwa. Detektory lawinowe Mammut Barryvox są powszechnie używany przez służby ratunkowe w Europie. Natomiast sondy lawinowe i łopaty lawinowe Ortovox uważane są za najlepsze w swojej klasie. Dodatkowym elementem wpływającym na bezpieczeństwo w lawiniastym terenie jest plecak lawinowy. Plecak lawinowy jest przydatnym elementem, uzupełniającym lawinowe ABC. Należy jednak pamiętać, że sam plecak lawinowy nie jest wystarczający do bezpiecznego poruszania się zimą na nartach. Bądź bezpieczny w górach!

Sprzęt Skitourowy - wiązania skitourowe i foki

Niezbędnym wyposażeniem sprzętu skitourowego poza nartami i wiązaniami są wiązania oraz foki. Sklep Górski weld.pl w swojej ofercie posiada również wiązania skitourowe Fritschi, ATK oraz wiązania Dynafit. Jako jeden z niewielu serwisów w Polsce, posiadamy szablon pozwalający montować wiązania skitourowe ATK. Montaż wiązań ATK oraz innych marek odbywa się w budynku naszej firmy -  cały sprzęt posiadamy w magazynie przy sklepie. Dla osób poszukujących fok skitourowych polecamy foki Pomoca, charakteryzujące się długą żywotnością i świetnym trzymaniem na podejściu. W naszym sklepie znajdziesz także kaski skitourowe, kije skitourowe oraz smary i pokrowce.

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: