Filtry:
Cena
od: 76 PLN do: 125 PLN
Sortuj według
 
Uwzględnij producenta

Zastosowane zamkiZastosowana taśma


filtry zaawansowane
filtruj

Sprzęt wspinaczkowy: Ekspresy

uwzględniając producenta: DMM

 

W wyposażeniu wspinacza nie może zabraknąć ekspresów. Ekspres wspinaczkowy jest podstawowym elementem wyposażenia sprzętu wspinaczkowego. Składa się z dwóch niezakręcanych karabinków, połączonych zazwyczaj krótką i usztywnioną taśmą z dyneemy lub poliamidu. Zadaniem ekspresa jest połączenie punktu asekuracyjnego z liną wspinaczkową. W ofercie dostępnej na rynku spotykamy się z trzema rodzajami ekspresów: złożonymi z dwóch karabinków z zamkiem pełnym, z dwóch karabinków drucianych (typu wire) lub z mixem obu tych typów (z jednym zamkiem pełnym a drugim drucianym). Ekspresy dostępne na rynku różnią się wielkością, wagą i długością taśm. Szeroki asortyment sklepu wspinaczkowego weld.pl pozwala dobrać najodpowiedniejszy sprzęt zgodnie z naszymi potrzebami. Więcej na temat ekspresów oraz ich prawidłowego wpinania przeczytasz na naszym blogu w artykułach poświęconych wpinaniu się do ekspresów wspinaczkowych oraz uszkodzeniom wynikającym z pracy karabinków w ringach.

 

 

więcej

 

Ekspresy wspinaczkowe Black Diamond

Ekspresy do wspinania Black Diamond to jedne z najpopularniejszych modeli na rynku. Modele takie jak Black Diamond Positron czy też Black Diamond Posiwire przez kilka ostatnich sezonów dominowały w Polskich skałach. Nowa generacja ekspresów Black Diamond HotWire oraz Black Diamond HotForge zachowała wszystkie cechy swoich poprzedników. Ekspresy dostępne są w wersji z pełnym zamkiem i zamkiem drucianym. Karabinki połączone są  taśmą poliestrową o szerokości o długości 12cm lub 16cm.

Ekspresy do wspinania DMM

DMM w swojej ofercie posiada szerokie spectrum ekspresów do wspinaczki.  DMM to najbardziej przemyślane i najlepiej wykonane produkty dostępne na rynku. Pełna oferta marki zawiera zarówno ekspresy sportowe z pełnym zamkiem i grubą taśmą oraz ekspresy z zamkiem drucianym na taśmie z dyneemy. Wśród ekspresów do wspinaczki sportowej na szczególną uwagę zasługują ekspresy DMM Alpha Sport oraz DMM Shadow. Dla osób poszukujących lekkich drucianych ekspresów na cienkiej taśmie z dyneemy polecamy ekspresy DMM Spectre. Inne modele druciane takie jak DMM Alpha Trad i DMM Phantom dedykowane są do wspinaczki wielowyciągowej i wspinania na własnej asekuracji.  Na szczególną uwagę zasługuje lekki sportowy karabinek na dyneemie DMM Chimera, posiadający innowacyjny bezząbkowy  zamek Snag Free.

Ekspresy do wspinania Ocun

Ekspresy do wspinania Ocun kilka lat temu przebojem wdarły się na rynek. Użytkowników przyciąga interesująca kolorystyka, ale przede wszystkim dobry stosunek jakości do ceny. Najpopularniejszy model Ocun Hawk dostępny jest zarówno w wersji z zamkiem drucianym jak i wersji z zamkiem pełnym. Ekspresy do wspinaczki Ocun Hawk dedykowane są do wspinaczki sportowej i górskiej, zarówno dla początkujących i średnio-zaawansowanych wspinaczy.

 

Zobacz również: kaski wspinaczkowe   uprzęże wspinaczkowe   magnezja wspinaczkowa   spodnie wspinaczkowe

 

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: