Asortyment producenta DMM: DMM

DMM to jeden z najbardziej znanych producentów sprzętu wspinaczkowego w Europie i na świecie.

Firma DMM powstała w 1981r. i znajduje się do dziś w północnej Walii, nieprzerwanie generując nowe linie produktów o najwyższej jakości. Specjalnością DMM są w szczególności przyrządy do własnej asekuracji, karabinki i ekspresy. Tajemnicą sukcesu marki oprócz niepowtarzalnego designu jest przewaga technologiczna uzyskana przez specyficzną technologię kucia na gorąco, stosowaną w trakcie wytwarzania większości produktów oraz niezwykła dbałość o każdy detal wykończenia produktów. Nie bez znaczenia jest też fakt że wszystkie kluczowe produkty kolekcji powstają w rodzimej fabryce w Walii. Założycielom DMM przyświecały dwie idee. Pierwsza - tworzyć bardzo dobry sprzęt o najwyższych parametrach technicznych. Druga - Najpierw się wspinać, później pracować (Climb now - work later). Jesteśmy dumni, że marka DMM jest obecna w naszym sklepie wspinaczkowym, a my nosimy miano sklepu firmowego DMM.

 

friendy DMMHeksy DMMekspresy DMMKarabinki DMMczekany DMMPrzyrządy zaciskowe DMMbloczki DMMTaśmy DMMmagnezja DMMakcesoria DMMHaki DMM

Przyrządy asekuracyjne 

Kości mechaniczne DMM - Friendy DMM Dragon i DMM Dragonfly

Filozofia konstrukcji kości mechanicznych DMM oparta jest na prostocie, ergonomii oraz wytrzymałości. Skały Wielkiej Brytanii to jeden z największych poligonów doświadczalnych dla najlepszych wspinaczy tradowych świata. Co ciekawe, to właśnie tam, a nie w którymś z alpejskich krajów znajdują się najpopularniejsze i najczęściej oblegane drogi na własnej asekuracji w Europie. Nic więc dziwnego, że DMM korzysta z doświadczeń swoich ambasadorów przy projektowaniu swojego sprzętu. DMM nie posiada w swojej ofercie szerokiej gamy modeli kości mechanicznych. Kolekcja marki ogranicza się do dwóch uzupełniających się modeli. Klasycznych i niemalże legendarnych już friendów DMM Dragon oraz stosunkowo młodego modelu mikromechaników DMM Dragonfly. Mikromechaniki produkowane są także w wersji DMM Dragonfly Offset ułatwiającej osadzanie w małych rysach. Gdy osadzasz frienda DMM Dragon lub DMM Dragonfly, że jest to najlepszy sprzęt wspinaczkowy dostępny na świecie. Więcej o kościach mechanicznych DMM przeczytasz w naszym artykule: test kości mechanicznych DMM Dragonfly.

Kości wspinaczkowe DMM Wallnuts

Kości wspinaczkowe to flagowy element kolekcji marki. Współpraca z czołowymi brytyjskimi wspinaczami pozwoliła stworzyć produkt, który bezapelacyjnie uznawany jest za najlepsze kości wspinaczkowe świata. Czuć to już podczas pierwszego zacierania kości. Zestaw kości DMM Wallnuts 1-11 to podstawowy set kości, od którego większość wspinaczy rozpoczyna budowę swojego sprzętu do własnej asekuracji. Uzupełnienie zestawu DMM Wallnuts stanowią kości offsetowe DMM Alloy Offset oraz zupełnie rewolucyjne kości DMM Halfnuts. Dla fanów mikrorys DMM stworzył kości wspinaczkowe DMM Peenuts. Naprawdę trzeba mieć odwagę aby zaufać jednemu z tych maleństw! W kolekcji pasywnej asekuracji każdego tradowego wspinacza nie może także zabraknąć heksów DMM Torque. Heksy DMM Torque produkowane są zarówno w wersji z dyneema jak i w wersji ze stalowym cięgnem - DMM Torque Wire. Wartym odnotowania są zestawy kości DMM Nutset, które w jednym produkcie łączą klasyczne zestawy kości DMM. Oferta kości DMM jest naprawdę ogromna! W ofercie sklepu wspinaczkowego weld.pl, który posiada największą ofertę marki DMM, znajdują się także pojedyncze kości DMM Wallnuts, które uzupełnić mogą braki powstałe podczas wspinaczki.

Akademia Tradu - cykl artykułów

Jeśli interesuje Cię wspinaczka na własnej asekuracji zapraszamy do cyklu artykułów dedykowanych zarówno wspinaczom chcącym rozpocząć swoją przygodę ze wspinaniem na własnej asekuracji, jak i tym pragnącym stale rozwijać się w tej dziedzinie wspinania. W artykułach znajdują się informacje dotyczące m.in sprzętu do wspinaczki na własnej asekuracj, etyce wspinania. Autorem cyklu jest Dariusz Porada, wieloletni wspinacz, instruktor wspinania oraz autor książki Wspinaczka na własnej asekuracji w teorii i praktyce. Cykl artykułów znajdziesz TUTAJ.

Karabinki wspinaczkowe DMM

Od zawsze byliśmy pasjonatami sprzętu wspinaczkowego DMM. Jakość marki szczególnie widać w wypadku karabinków. Gdy zakręcasz zamek karabinka DMM Phantom HMS lub DMM Shadow HMS, czujesz że jest to najlepszy sprzęt wspinaczkowy dostępny na świecie. Jakość i trwałość karabinków zauważalna jest podczas dłuższego użytkowania, gdy większość karabinku jest już ewidentnie zużyta, a ich zamki się zacierają bądź łapią pamięć, karabinek DMM nadal śmiga bez zarzutów. DMM posiada rozbudowaną kolekcję karabinków. Wśród nich znajdziemy unikatowe karabinki z wbudowaną rolką takie jak DMM Revolver, karabinki do przyrządów asekuracyjnych DMM Ceros bądź DMM Belay Master. Poza klasycznymi HMS'ami w ofercie marki DMM można także znaleźć D-kształtne karabinki DMM Shadow oraz malutkie zakręcane karabinki DMM Phantom. Na uwagę zasługują dwa modele karabinków owalnych: duże DMM Ultra O i małe DMM Perfect O. Większość modeli występuje w wersji zakręcanej, dwu-rotacyjnej (quicklock) oraz trójrotacyjnej (triplelock). Co jednak najistotniejsze wszystkie karabinki DMM są doskonale przemyślane, funkcjonalne oraz perfekcyjnie wykonane.

Ekspresy wspinaczkowe DMM

Czym byłby czołowy producent sprzętu wspinaczkowego bez szerokiego spectrum ekspresów do wspinaczki. Marka DMM w tej kategorii posiada zarówno ekspresy sportowe z pełnym zamkiem i grubą taśmą oraz ekspresy z zamkiem drucianym na cienkiej taśmie z dyneemy. Wśród ekspresów do wspinaczki sportowej na szczególną uwagę zasługują ekspresy DMM Alpha Sport oraz DMM Shadow. Dla fanów lekkich lecz uniwersalnych drucianych ekspresów na cienkiej taśmie z dyneemy polecamy ekspresy DMM Spectre. Reszta drucianych ekspresów: DMM Alpha Trad,  DMM Phantom oraz DMM Chimera dedykowane są do wspinaczki wielowyciągowej bądź wspinania na własnej asekuracji. Na szczególną uwagę zasługuje mały i lekki ekspres DMM Chimera, posiadający innowacyjny bezząbkowy zamek Snag Free.

Przyrząd asekuracyjny DMM Pivot

DMM Pivot to prawdopodobnie najlepszy przyrząd asekurcyjny do wspinaczki górskiej i tradowej. Innowacyjna i unikalna konstrukcja o zmiennej geometrii górnego ucha utrzymującego przyrząd w górnym stanowisku sprawia, że asekuracja jest znacznie łatwiejsza i przyjemniejsza niż w wypadku konkurencyjnych przyrządów. Nie bez powodu DMM Pivot jest bardzo często wybierany przez przewodników górskich. Bardziej sportowa wersja tego przyrządu bez ruchomego ucha nosi nazwę DMM Mantis.

Akcesoria wspinaczkowe DMM

Oferta DMM to także sprzęt do wspinaczki zimowej: czekany i śruby lodowe. DMM to także tzw. "miękki sprzęt wspinaczkowy" czyli taśmy i uprzęże. Kolekcja DMM nie byłaby pełna gdyby nie akcesoria wspinaczkowe niezbędne do wspinaczki w skałach i na ścianie wspinaczkowej takie jak woreczki na magnezję oraz magnezja. Woreczki na magnezję DMM Trad i DMM Traction charakteryzują się ciekawym designem i kolorystyką. Co też istotne są duże i sztywne, co ułatwia korzystanie z nich podczas wspinaczki. Od kilku sezonów w ofercie, znajdują się także fenomenalne torby na linę wspinaczkową DMM Flight oraz DMM Classic. Na szczególną uwagę zasługuje plecak wspinaczkowy DMM Flight, który dzięki wymiarom luku bagażowego sprawdzi się nie tylko podczas wyjazdu wspinaczkowego.

Sprzęt wspinaczkowy DMM

Nasz cel to posiadanie jak najpełniejszej oferty sprzętu wspinaczkowego DMM. Chcemy aby każdy klient odwiedzający nasz sklep znalazł wszystkie produkty DMM. Zabrzmi to dziwnie ale my również od czasu do czasu mamy ochotę rzucić wszystko i się tylko wspinać. Oczywiście ze sprzętem wspinaczkowym DMM! Bo jeżeli szukasz sprzętu w skały, to DMM tworzy go specjalnie dla Ciebie.

social media
Zapisz się do newsletter'a weld.pl
i bądź na bieżąco z promocjami i nowościami: